تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

موافقت گمرک روسیه با پیشنهاد ایران برای پلمب الکترونیک کامیون‌های تجاری

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مهدی صفری» در همایش تجاری ایران و روسیه تاکید کرد: با اجرایی شدن این طرح کامیون‌های ایرانی بعد از پلمب بدون بازگشایی و لمس کالا در گمرک روسیه به مقصد می‌رسند که این شیوه یک گام از گمرک سبز بالاتر است، دو کشور را به تجارت آزاد نزدیک‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به مذاکرات روسای جمهور دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی، تصریح کرد: نتیجه این گفت‌وگوها به تجارت پنج میلیارد دلاری در گام نخست رسیده است که با سفر وزرای مربوطه توافقات خوبی به دست آمد که زمان آن رسیده تا نتیجه این توافقات را مشاهده کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع بهبود حمل و نقل در توسعه روابط تجاری مهم است و خاطرنشان کرد: برای کریدور شمال جنوب جلسات چند جانبه‌ای برگزار شده تا در جهت رفع مشکلات در بخش راه آهن اقدام شود و تعرفه‌های راه آهن از روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری اسلامی به ثبات برسد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌ها در بخش حمل و نقل دریایی در دریای خزر و سیاه، اظهار داشت: دو کشور اقدام سریعی در این زمینه نکرده‌اند و فقط به طور موقت چند کشتی برای حمل کانتینر خریداری شد؛ اما چند بانک برای خرید کشتی در دریا خزر به این مسیر وارد شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه خطوط هوایی میان دو کشور به طور نامحدود فعالیت می‌کند، تصریح کرد: در ماه بیش از ۸۰ پرواز در تردد می‌کند که برای توسعه روابط بسیار مهم است؛ فعالیت‌های گمرکی و توسعه حمل و نقل بسیار مهم است و اگر این دو مهم نباشد، توسعه روابط به بن‌بست خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۴

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان