تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

معاون اقتصادی رئیس جمهور: همکاری‌های بانکی، مبادلات تجاری ایران و قطر را گسترش می‌دهد

به گزارش حوزه دولت ایرنا، محسن رضایی در ادامه سفر به دوحه و دیدارهایش با مسئولان قطری، با شیخ محمد بن حمد آل ثانی وزیر صنعت و تجارت قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

معان افتصادی رئیس‌جمهور در این دیدار با بیان اینکه همکاری‌های اقتصادی دو کشور در سال‌های گذشته همواره رو به افزایش بوده است، گفت: حجم مبادلات اقتصادی و تجاری ایران و قطر باید با سرعت بیشتری افزایش یابد و برای تحقق این هدف توجه به همه ظرفیت‌ها ضروری است.

رضایی بازار کشورهای منطقه را وسیع و دارای پتانسیل‌های متعدد برشمرد و خاطرنشان کرد: ایران می‌تواند در زمینه ترانزیت کالا به قطر از راه‌های مختلف از جمله ایجاد بنادر مشترک نقش موثری ایفا کند.

وزیر صنعت و تجارت قطر نیز در این دیدار با اشاره به همکاری‌های مشترک تهران – دوحه در زمینه‌های مختلف صنعتی و تجاری گفت: برگزاری نمایشگاه‌های مشترک به توسعه مناسبات تجاری بین دو کشور منجر خواهد شد.

شیخ محمد بن حمد آل ثانی افزود: فرصت‌های فراوانی برای افزایش تجارت و مبادلات میان ایران و قطر وجود دارد که باید با استفاده از این فرصت‌ها به تحقق روابط حداکثری فیابین کمک کرد.

به گزارش ایرنا، «محسن رضایی» با هدف گشایش نمایشگاه توانمندی‌های ایران در دوحه و پیگیری توافقات دو کشور در حوزه های اقتصادی و تجاری به قطر سفر کرده است.

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در دوحه (پایتخت قطر) با مشارکت ۱۴ شرکت ایرانی در گروه کالایی صنایع غذایی، صنایع دستیف زعفران، خدمات تجاری و بیمه، سیستم های پیشرفته اطفای احتراق صنعتی، چرم و فناوری نفت و گاز  ۲۵ مهر ماه در آستانه جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ افتتاح شد و تا ۲۸ مهر دایر است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۶

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان