تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

فروش در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان صعود کرد

فروش خودرو در چین در ماه سپتامبر نسبت به سال گذشته ۲۵.۷ درصد افزایش یافت که در مقایسه با دو ماه قبل که فروش خودروهای برقی به دلیل مشوق‌های دولتی افزایش یافت، سرعت کمتری داشت.

به گزارش ایسنا، داده‌های انجمن خودروسازان چین، امروز(سه‌شنبه) نشان داد که فروش در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان در ماه گذشته به ۲.۶۱ میلیون خودرو افزایش یافته است. در حالی که فروش در مقایسه با سال قبل هنوز پررونق است، رشد آهسته‌تر از جولای و آگوست نشان‌دهنده کاهش تقاضا در یک اقتصاد ضعیف است. فروش در نیمه اول سال تحت تأثیر قرنطینه‌های شدید در شانگهای و سایر شهرهای چین قرار گرفت.

فروش سپتامبر خودروهای انرژی نو که شامل خودروهای الکتریکی، پلاگین هیبریدی و خودروهای سلول سوختی هیدروژنی می‌شود، نسبت به سال قبل ۹۳.۹ درصد افزایش یافته است. مجموع فروش خودرو در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ به میزان ۴.۴ درصد افزایش یافته است.

انجمن خودروهای مسافری چین که بر خرده فروشی خودرو متمرکز است، پیش‌تر اعلام کرد که فروش خودروهای سواری چین در ماه سپتامبر با ۲۱.۲ درصد افزایش به ۱.۹۵ میلیون خودرو رسیده است.

بر اساس گزارش رویترز، انجمن خودروسازان چین اعلام کرد که تحویل خودروهای الکتریکی ساخت چین توسط تسلا در ماه سپتامبر نسبت به ماه اگوست هشت درصد افزایش یافته و رکورد ماهانه خود را شکسته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

سه شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۹

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان