تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

پهلوگیری کشتی ۱۰۰ هزار تنی حامل گندم در بندر امام خمینی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام این خبر بیان داشت: با توجه به آبخور بالای کشتی به میزان 13.8 متر، عملیات سبک‌سازی آن به منظور استقرار در حالت پایدار و ایمن و شروع فوری عملیات تخلیه در دستور کار قرار گرفت.

بهروز آقایی افزود: تخلیه کشتی مذکور با حساسیت و شرایط خاص با استقرار 3 دستگاه مکنده پرقدرت شروع شده و پیش‌بینی می‌گردد تا 10 روز آینده فرآیند تخلیه از کشتی به طور کامل صورت بپذیرد .

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون  بیش از 1 میلیون و 733 هزارتن گندم از طریق بندر امام‌خمینی(ره) وارد کشور شده است، گفت: این میزان درمقایسه با مدت مشابه بیش از 113 درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان شمار کشتی‌های گندم وارداتی به این بندر راهبردی درسال جاری 23 فروند عنوان و خاطرنشان کرد: چند فروند کشتی حامل گندم نیز در مسیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) هستند که به زودی وارد لنگرگاه آن خواهند شد.

آقایی در تشریح  قابلیت‌ها و توانمندی های این بندر بزرگ تجاری اظهار داشت: با وجود اسکله و تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری، در حال حاضر امکان پهلودهی و تخلیه کشتی‌هایی با ظرفیت 150 هزارتن در بندر امام خمینی(ره) مهیا می‌باشد و  علیرغم افزایش متوالی حجم واردات کالاهای اساسی با ارتقای توان تجهیزاتی و عملیاتی موفق به تخلیه انواع محمولات کالای اساسی با نرخ سرعت تخلیه مطلوب بوده است.

وی در ادامه بیان داشت: حدود 40 درصد گندم وارد شده به این مجتمع بزرگ بندری از طریق حمل و نقل ریلی به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است که گویای بهره‎گیری از تمامی ظرفیتهای وجوه حمل و نقل برای پایداری امنیت غذایی کشور است.  

گفتنی است محموله های گندم پس از انجام تشریفات قانونی و گمرکی در کمترین زمان ممکن به سراسر کشور ارسال خواهند شد و دغدغه بازار مصرف در زمینه تأمین مواد غذایی برطرف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان