تهران، فرشته، خیابان مریم غربی ساختمان کوئین سنتر طبقه اول واحد 106

کندی در روند صادرات دام زنده/ کشورهای حاشیه خلیج فارس هدف‌های صادراتی‌اند

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: هنوز دامی صادر نشده است. متقاضیان در حال ارسال درخواست‌هایشان هستند و به دلیل ابهاماتی که در شیوه‌نامه صادرات دام وجود دارد این روند به کندی پیش می‌رود.

افشین صدر دادرس در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت صادرات دام زنده، گفت:هنوز هیچ محموله‌ای صادر نشده‌ است. سازمان دامپزشکی دستورالعمل قرنطینه دام‌ زنده صادراتی را ابلاغ کرده و متقاضیان صادرات دام در حال ارسال درخواست‌های خود به ادارات جهادکشاورزی استان‌ها هستند.

وی ادامه داد: متقاضی باید به جهادکشاورزی استانش اعلام کند که قصد دارد چه میزان دام صادر کند. پس از بررسی‌های انجام شده و اهلیت سنجی، در صورت تایید مجوز صادر می شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور اضافه کرد: روند این فرآیند کند است و شیوه نامه صادرات دام زنده ابهاماتی دارد. همین باعث شده که ابهامات بسیاری هم برای جهاد استان‌ها ایجاد شود که یا باید از متقاضی سوال کنند یا از وزارت استعلام بگیرند که همین رفت و برگشت‌ها صادرات را کند می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که بازارهای هدف ما برای صادرات دام کدام کشورها هستند؟ گفت:همه کشورهای حوزه خلیج فارس به خصوص کویت، عراق، قطر و عمان هدف صادرات دام زنده هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۲

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان