تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

مذاکره ایران و روسیه برای تولید خودروی مشترک

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «علیرضا پیمان‌پاک» رئیس سازمان توسعه تجارت ایران دیروز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه اتومبیلیتی روسیه گفت: «حوزه خودرو»، «قطعات خودرو» و «زنجیره ارزش مرتبط با خودرو» از محورهای مهمی است که زمینه‌ساز توسعه روابط اقتصادی و افزایش همکاری‌های تجاری دو کشور می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، از نمایشگاه‌های معتبر روسیه محسوب می‌شود که فرصت بسیار خوبی را فراهم کرد تا شرکت‌های قطعه‌ساز و خودروساز ایران با حضور فعال و جدی در آن، بتوانند توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فنی خود را به نمایش بگذارند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه “از دو ماه گذشته، با همکاری بخش خصوصی و حمایت دولت، برنامه‌ریزی منسجمی برای برگزاری این نمایشگاه و حضور مؤثر در آن انجام شده است”، یادآور شد: در این نمایشگاه، شرکت‌های ایرانی سالنی با بیش از 1000 مترمربع را به خود اختصاص دادند که بزرگترین میزان حضور شرکت‌ها و در اختیار گرفتن بیشترین فضای نمایشگاهی در طول تاریخ برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، برای کشورمان است.

پیمان‌پاک اضافه کرد: پیش از برگزاری نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، نشست‌های مختلفی میان مجموعه‌های متناظر خودروساز با شرکت‌های متناظر قطعه‌ساز انجام شده است و در جریان این نمایشگاه نیز چندین نشست تخصصی و B2B میان متخصصان ایرانی و خارجی در حوزه‌های مرتبط با صنعت خودرو برگزار خواهد شد.

وی همچنین ابراز کرد: مباحث مربوط به مسائل مالی و ساختارهای حقوقی جهت همکاری‌های صنعتی و فناوری میان دو کشور که در ماه‌های اخیر تعریف و هدف‌گذاری شده است و در جریان برگزاری این نمایشگاه قراردادهای آن منعقد می‌شود، هم درنظر گرفته شده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه به‌نظر می‌رسد نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، شروع جدی برای همکاری‌های بزرگ میان ایران و روسیه در حوزه تولید خودرو و مهم‌تر از آن حوزه‌های تأمین و صادرات قطعات خودرو خواهد شد، گفت: پروژه‌های مشترکی هم میان شرکت‌های ایرانی و روسیه‌ای در حوزه تولید خودرو و قطعات آن تعریف خواهد شد تا زمینه‌های لازم را جهت ارتقای صنعت خودرو در هر دو کشور ایجاد کند.

نمایشگاه اتومبیلیتی روسیه از دوشنبه 31 مرداد تا سوم شهریورماه 1401 (برابر با 22 تا 25 اوت 2022) در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مسکو (Expo Center) و با حضور حدود 600  شرکت از 18 کشور و در 30 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

سه شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۱

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان