تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

رشد ۳۴ درصدی تجارت ایران و اروپا در نیمه نخست ۲۰۲۲

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی پایگاه خبری یورو استات نشان می‌دهد تجارت ایران و 27 عضو اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال جاری میلادی با رشد 34 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 2 میلیارد و 550 میلیون یورو رسیده است.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا  ژوئن سال 2021 بالغ بر یک میلیارد و 900 میلیون یورو اعلام شده بود.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در نیمه نخست 2022 با رشد 34 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 550 میلیون یورو رسیده است. در ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال قبل 400 میلیون یورو کالا از ایران توسط کشورهای اروپایی وارد شده بود.

صادرات اتحادیه اروپا به ایران در نیمه نخست امسال نیز 33 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به 2 میلیارد یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال قبل 1 میلیارد و 500 میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود.

تجارت 6ماهه ایران و آلمان به مرز 1 میلیارد یورو رسید

بر اساس آمارهای یورواستات آلمان بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران در میان کشورهای اروپایی در نیمه نخست سال جاری میلادی بوده و بیش از یک‌سوم تجارت ایران با اروپا مربوط به این کشور بوده است.

مبادلات تجاری ایران و آلمان در نیمه نخست سال جاری میلادی 6 درصد افزایش یافته و به 950 میلیون یورو رسیده است. در مدت مشابه سال قبل تجارت ایران با آلمان 892 میلیون یورو اعلام شده بود.

واردات آلمان از ایران در نیمه نخست امسال 8 درصد افزایش یافته و به 151 میلیون یورو رسیده است. آلمان در نیمه نخست سال قبل 140 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

صادرات آلمان به ایران در نیمه نخست امسال نیز با رشد 6 درصدی مواجه شده و از 752 میلیون یورو در نیمه نخست سال قبل به 799 میلیون یورو در مدت مشابه امسال رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان