تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

۳ شرط کمیته اقدام ارزی برای ایفای تعهدات صادرکنندگان

کمیته اقدام ارزی با تعیین سه شرط به منظور ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان در سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰، به دارندگان کارت بازرگانی منقضی یا تعلیق شده اجازه داد تا علاوه بر ثبت سفارش، امکان برخورداری از تخصیص ارز و ترخیص کالا را داشته باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  روابط عمومی کنفدراسیون صادرات ایران، بر اساس مصوبه کمیته اقدام ارزی، انقصا یا تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگان دارای تعهدات ارزی ایفانشده سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۰ با رعایت تمامی شروط در نظر گرفته شده از سوی کمیته اقدام ارزی تا پایان مردادماه ۱۴۰۱، مانع از ثبت سفارش، تخصیص ارز و ترخیص کالا نخواهد بود.

بر اساس این مصوبه، چنانچه تمامی شروط تعیین شده به صورت همزمان رعایت گردد، صادرکنندگان دارای تعهد ارزی در فاصله سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ قادر خواهند بود نسبت به ثبت سفارش، ترخیص کالا و تخصیص ارز اقدام نمایند.

«کالای دارای قبض انبار به تاریخ قبل از ابلاغ مصوبه جلسه ۷۶ مورخ ۳۱/۰۳/۱۴۰۱»، «واردات کالاهای مشمول صرفا در مقابل صادرات خود صادرکننده» و در عین حال، «  ارایه تعهد محضری به اداره کل صمت استان صادرکنندگان کارت بازرگانی مبنی بر عدم تامین ارز از منابع داخلی و عدم انجام صادرات تا ایفای تعهدات ارزی معوقه»، شروط سه گانه کمیته اقدام ارزی برای برخورداری دارندگان تعهد ارزی از فرصت این مصوبه است.

انتظار می رود که صادرکنندگان از این فرصت استفاده کرده و نسبت به تعیین تکلیف تعهد ارزی خود در بازه زمانی اعلام شده، اقدام نمایند.

شایان ذکر است تخصیص ارز در این پروسه صرفا از محل ارز حاصل از صادرات خود صادرکننده خواهد بود.

منبع: اقتصاد آنلاین

سه شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۱

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان