تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

صرفه جویی ارزی ۱ میلیارد دلاری با جایگزینی کشت دیم به جای غلات وارداتی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام امروز در شصت و دومین جلسه ستاد ملی طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور، اظهار داشت: افزاش تولید کلی در دیم زارهای کشور سالیانه یک میلیون دلار صرفه جویی ارزی از محل جایگزینی تولید داخل به جای واردات انجام می شود که امیدواریم بتوانیم در مدت 5 سال به 5 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی دست یابیم.

وی افزود: برای آموزش و ترویج کشت دیم در جامعه کشاورزان وزارت جهاد کشاورزی ظرفیت های مناسبی دارد که حتی می توان از محل دستاوردهای کشت دیم کشور را خودکفا کنیم.

سرپرست ستاد اجرای فرمان امام ادامه داد: برنامه های کشت دیم در این ستاد با تغییر مدیریت تغییر نخواهد کرد و ما به تعهدات خودبه وزارت کشاورزی برای توسعه کشت دیم در کشور پایبند خواهیم بود.

نوروزی اضافه کرد: پای به =ای مسئولین جهاد کشا ورزی برای توسعه کشت دیم در کشور خواهیم امد تا کشور را از تکانه های بیرونی حفظ کنیم.

وی با اشاره به افزایش ذخیره کالاهای اساسی در دنیا، گفت: وضعیت تقاضا برای خرید غلات و کالاهای اساسی در دنیا به شکل بی سابقه ای افزایش یافته است که در چنین شرایطی ما نیز برای اینکه گرفتار نشویم باید از ظرفیتهای داخلی استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۰

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان