تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

رشد ۱۳۴ درصدی تجارت ایران و عمان در ۳ ماهه نخست امسال

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن ضرابی با بیان این که روابط سیاسی ایران و عمان در حد بسیار عالی است گفت: خوشبختانه امسال حجم مبادلات ایران و عمان از مرز دو میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان همچنین اظهارداشت: عمان از معدود کشورهای جهان بوده که تاکنون با ایران هیچ مشکلی از لحاظ سیاسی نداشته است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان گفت: روابط اقتصادی ایران و عمان از سال 1392 از رشد خوبی برخوردار بوده است.

وی افزود: حجم مبادلات تجاری بین ایران و عمان در سال 1392 به میزان 221 میلیون دلار و همینطور حجم صادرات ایران به عمان در همین سال 148 میلیون دلار بوده است.

ضرابی اضافه کرد: حجم مبادلات تجاری بین ایران و عمان در سال 1400 به سطح یک میلیارد و 336میلیون دلار و حجم صادرات به رقم 716میلیون دلار رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سه ماهه نخست سال جاری حجم صادرات ایران به عمان 331 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 169 درصد افزایش داشته است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان گفت: حجم صادرات سه ماهه نخست سال گذشته ایران به عمان 123 میلیون دلار بوده است.

وی افزود: حجم مبادلات تجاری بین ایران و عمان در سه ماهه نخست سال جاری 525 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 134 درصد رشد را نشان می دهد.

ضرابی اضافه کرد: حجم مبادلات تجاری بین ایران و عمان در سه ماهه نخست سال گذشته 224 میلیون دلار بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال حجم مبادلات ایران و عمان ازمرز دو میلیارد دلار عبور خواهد کرد، یادآور شد: علت این افزایش حجم مبادلات تجاری ایجاد زیر ساخت ها و در عین حال همکاری های خیلی خوب بین بخش خصوصی و دولت سیزدهم به خصوص سازمان توسعه تجارت ایران بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان