تهران – بزرگراه ستاری جنوب – نبش بنفشه یکم – ساختمان نیتاکو – پلاک 98

حضور ۱۲۰۰ شرکت ایرانی و خارجی در بیست‌وششمین نمایشگاه بین المللی نفت ایران

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به عنوان مهمترین و بزرگترین رویداد نمایشگاهی ایران همه ساله به عنوان محلی برای گردهمایی فعالان صنعت، شرکت های ایرانی و سازندگان داخلی مطرح بوده است و حضور حداکثری در این رویداد خود موید این نکته است.

نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، مظهر نمایش توانمندی‌ها و آیینه تمام‌نمای سیاست‌های وزارت نفت در عرصه اقتصاد و فناوری انرژی است و امروز در شرایط تحریم‌ها نگاه‌های زیادی معطوف به صنعت نفت ایران بوده و عملکرد این صنعت بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته است؛ برگزاری دوره بیست و ششم این رویداد در حالی که جهان از تلاطم و تنش های مختلف در حوزه انرژی رنج می برد، نگاه ها را بیش از پیش به این رویداد مهم معطوف کرده است.

نگاهی گذرا به سیاست‌های صنعت نفت جمهوری اسلامی مؤید این واقعیت است که بخش عمده‌ای از اهداف مدنظر در مسیر خودکفایی، توانمندسازی و روزآمدی شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان محقق شده است.

این دستاوردها با مشارکت همه‌جانبه سازندگان تجهیزات، صادرکنندگان، پیمانکاران، سرمایه‌گذاران، شرکت‌های طراحی – مهندسی، مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان حاصل شده است و نمایشگاه صنعت نفت نمودی از راه‌های موفق پیش روست که در سایه سیاست‌های حمایتی صنعت نفت از بخش خصوصی و غیردولتی شکل گرفته است.

با توجه به فشار دشمن و عدم لغو تحریم ها، افزایش قابل توجه صادرات نفت ایران، رونق فعالیت‌های ساخت داخل و افزایش مشارکت شرکت های دانش بنیان و فناور در پروژه های صنعت نفت و همچنین تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت تولید دانش بنیان، دوره بیست و ششم نمایشگاه صنعت نفت اهمیتی دو چندان پیدا می کند. 

طبق اعلام شرکت ملی نفت ایران، در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت نفت که 23 تا 26 اردیبهشت ماه 1401 برگزار می شود، بیش از 1200 شرکت حضور دارند و بر این اساس برای جانمایی این شرکت ها حدود 40 هزارمترمربع فضای نمایشگاهی اختصاص داده شده است.

مجید بوجارزاده، مدیر بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت در این خصوص گفت: در این دوره با توجه به شعار سال، شرکت های دانش بنیان و فناور حضور پررنگی در نمایشگاه دارند و در این مسیر نیز تفاهمنامه ها و قراردادهایی به امضا خواهد رسید.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در چهار روز برگزاری نمایشگاه صنعت نفت، نشست های تخصصی متعددی با حضور مدیران ارشد صنعت نفت و مدیران شرکت های توانمند بخش خصوصی برگزار خواهد شد، ادامه داد: نیاز صنعت نفت به سرمایه گذاری و مشارکت در پروژه ها از یک سو و همچنین نیاز روزافزون به استفاده از توان شرکت های فنی و دانشی برای حل مسایل و افزایش بهره وری باعث شده است تا در نمایشگاه بیست و ششم، آخرین پیشرفت ها و پیشنهادهای شرکت های توانمند بخش خصوصی برای کمک به صنعت نفت مطرح و ارائه شود.

وی افزود: به رسم هر ساله آیین آغاز به کار نمایشگاه با حضور مهمانان ارشد کشوری، نمایندگان مجلس و مدیران ارشد صنعتی روز جمعه، 23 اردیبهشت ماه در محل نمایشگاه بین المللی صنعت نفت برگزار خواهد شد.

مدیر بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ادامه داد: با تاکید وزیر نفت و  مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این دوره نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و فناور حضور پررنگی دارند و امید است این گردهمایی چهار روزه روند همکاری های بخش خصوصی و دولتی با هدف افزایش بهره وری و توسعه صنعت نفت را بیش از پیش تقویت کند.

بر اساس این گزارش، بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «نفت دانش بنیان، تولید ایرانی، صادرات جهانی» در روزهای 23 الی 26 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 16 در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۰

یک نظر بگذارید

مشاوره رایگان