بازرسی و ایزو

از مسائل مهمی که برای خریداران و واردکنندگان کالا بسیار حائز اهمیت بوده – به ­طوری که به یک دغدغه دائمی برای آن­ها تبدیل شده است – عدم اطمینان به طرف مقابل در هنگام انجام معاملات بین­ المللی و خرید کالا است. در برخی مواقع ممکن است بازرگان درمورد پای بندی کشور مبدا به تعهداتش در خصوص کیفیت و کمیت کالا تردید داشته باشد. اما یکی از ابزارهایی که می‌تواند در این راستا کمک ویژه ­ای به خریدار کالا کند و منجر به کسب اعتماد و امنیت خاطر وی شود، فرآیند بازرسی کالا است. در این فرآیند کالای سفارش داده شده، قبل از حمل و انتقال به کشور مقصد، مورد بررسی و کنترل قرار می گیرد.

شرکت ­های بازرسی کالا با استفاده از مکانیزم‌های خاص و با اعمال نظارت و کنترل کمی و کیفی کالای خریداری شده، موجب رفع مشکلات و کاهش اختلافاتی می شوند که ممکن است در آینده بین خریدار و فروشنده رخ دهد. بنابراین باید گفت بازرسی کالا یکی از بخش­‌های مهم و اساسی در تجارت خارجی به شمار می ­آید. شرکت GTG با توجه به حجم و سابقه بالای خود در امر تجارت و اهمیت موضوع بازرسی در بازرگانی بین المللی، معتبرترین شرکت­ های بازرسی را به منظور ارائه خدمات به مشتریان خود برگزیده است. همچنین ارائه همزمان قیمت مناسب و کیفیت خدمات در بازرسی کالا از اولویت­ های GTG می­باشد.

استاندارد

از دیگر خدمات مجموعه GTG ارائه مشاوره به­ منظور اطلاع از استانداردهای مورد نیاز برای کالاهای صادراتی و وارداتی است. همچنین این مجموعه در راستای کسب مجوزهای استاندارد و ایزو در سطح داخلی و بین ­المللی برای واحدهای تولیدی و بازرگانی، به مشتریان خود خدمت رسانی انجام میدهد.